Wybierz materiał, który akurat w Twoim mieszkaniu nada się najlepiej – marmur nada się idealnie

Wykańczając nas dom znajdziemy mnóstwo propozycji materiałów, które możemy użyć. Może będą to elementy drewniane, może kamienne, może ceramiczne? Jedno jest pewne, bezpieczne podłogi i posadzki to podstawa, o której zapomnieć nie można. Nie czekajmy więc tylko czym prędzej zajmijmy się wyborem. Nawet w obszarze tak wydawałoby się wąskim jak skały. Tych do wykorzystania w naszym domu jest bowiem całkiem sporo, a jedynym naszym zadaniem jest wybranie odpowiednich. Uważajmy jednak, aby materiał był dopasowany do reszty miejsca, w którym się znajdzie – może tutaj nie obyć się bez pomocy architekta czy dekoratora wnętrz. Na pewno pomoże nam także firma http://www.kamulec.pl/, która zajmuje się nie tylko dostarczeniem do naszego domu wybranych materiałów ale także poradami, montażem i wszystkim co będzie wymagało pomocy w przypadku wyboru kamiennych posadzek czy blatów kuchennych.
http://www.kamulec.pl/
Najpopularniejszym kamieniem, który możemy wybrać jest marmur. Z greckiego marmuros, jest skałą metamorficzną, której pojawienie się umożliwiło przeobrażenie się wapieni lub dolomitów. Co się z tym wiąże, głównym składnikiem marmuru jest kalcyt krystaliczny lub dolomit. Jeszcze jakiś czas temu do marmuru zaliczano także inne skały, takie jak onyks, wapień czy trawertyn. Coraz częściej jednak się je między sobą rozdziela jako osobne naturalne skały. Marmur bowiem nie występuje na całym świecie, a tylko w niektórych jego regionach. Najwięcej znajdziemy go we Włoszech i Grecji, co widać w starożytnych budowlach i rzeźbach, gdzie starożytni rzeźbiarze i możnowładcy wykorzystywali go nagminnie, co możemy podziwiać do dziś dzięki jednym z najpiękniejszych rzeźb takich jak Dawid czy Wenus z Milo. Także w naszym kraju można wydobywać marmur, jednak jest to możliwe jedynie w Sudetach w okolicy Śnieżki. Polskie odmiany marmuru to Biała Marianna i Zielona Marianna.

Zastosowania marmuru są niezwykle liczne – jak już wspomnieliśmy już w starożytności budowano z niego, tworzono rzeźby i architektoniczne elementy wyposażenia. Dzisiaj marmur to dość luksusowy materiał, którego używa się głównie do wykończeń wnętrz lub do rzeźbienia. Najpopularniejsze realizacje które z niego się wykonuje to na przykład elewacje, okładziny ścienne wewnętrzne i oczywiście posadzki. Mamy tutaj dużą dowolność, bo może on być zarówno cięty na wymiar jak i ułożony z płytek. Mało tego – z marmuru zrobimy także blaty kuchenne, parapety, kominki i schody. Odchodzi się za to od marmurowych nagrobków na rzecz tych granitowych. Przewagą marmuru jest to, że jest niezwykle klasyczny i ponadczasowy, a przy tym trwały. Komponuje się z każdym meblem i elementem mieszkania, bez względu na jego kolor. Dla bezpieczeństwa jednak dobrze zapytać o zdanie znające się na rzeczy osoby, które podzielą się z nami podstawowymi metodami dbania i dobierania marmuru do wnętrza. Na pewno nie będziemy żałować wyboru takiego materiału w swoim domu.

Blaty kuchenne czy łazienkowe to jak widać tylko jedna z propozycji, którą możemy wybrać w naszym domu. Na korzyść takiego rozwiązania działa także ilość możliwości. Mamy wiele opcji kolorów i elementów, które mogą przyczynić się do upiększenia naszej kuchni – do tego każdy z nich jest oryginalny, bo przecież nie sposób znaleźć w przyrodzie dwa identyczne kawałki marmuru. Na pewno jednak takie blaty będą się dobrze prezentować.

W domu najważniejsze jest bezpieczeństwo – mimo że marmur może być dość śliski, jest w pełni bezpieczny. Podłogi muszą być odpowiednio przygotowane do używania, blaty kuchenne wyszlifowane – jednak czasami wybiera się także matowe wersje, jednak w przypadku blatu to mało korzystne wyjście, które może szybko się niszczyć i tracić swoją niepowtarzalną jakość. Nie musimy jednak obawiać się żądnych problemów z posadzkami, będą w pełni bezpieczne dla osób w każdym wieku.

Najciekawsze jest jednak to, że obecnie nawet taki produkt jak marmur możemy zamówić przez internet. Nie jest to żaden problem w jednej z hurtowni, konieczne jest oczywiście podanie jedynie wymiarów jakie są przez nas wymagane, a firma je do nas dostarczy szybko i sprawnie, a one gotowe będą do wykorzystania. Blaty kuchenne i inne elementy szybko będą zamocowane i zaczną nam służyć kiedy tylko uznamy to za stosowne. Na pewno spisywać się będą przez wiele lat.